Який вибрати алкотестер, щоб він не брехав?

У цій статті розповімо, як вибрати алкотерстер для перевірки кількості алкоголю в повітрі, що видихається, щоб він не брехав і видавав тільки точні свідчення. І чому ціни на деякі моделі алкотестерів відрізняються в 2-3 рази.

Які бувають алкотестери?

Всі прилади для вимірювання вмісту парів алкоголю у видихуваному повітрі, умовно, можна розділити на дві категорії: це «іграшки» для особистого застосування і справжні прилади, які використовуються для медобстеження і для перевірки співробітниками поліції. Професійні прилади називають «алкометр» або по-іншому - «аналізатор парів етанолу в повітрі, що видихається». Він є офіційним засобом вимірювання алкоголю у автолюбителів і повинен проходити перевірку раз на рік. Дані прилади оснащені пристроєм для друку показань.

Який вибрати алкотестер, щоб він не брехав?

Алкотестер - це прилад для самоконтролю водія і він не є офіційним засобом вимірювання парів алкоголю. Показання таких приладів не мають доказової сили. До того ж, для більш достовірних показників потрібно проводити періодичну калібрування приладу, але це мало хто робить.

Якщо вас зупинили співробітники поліції і попросили дихнути, то тільки лікар має право встановлювати: є водій п'яним чи ні. Ніякий прилад не зможе змінити його рішення, вони лише дають ознайомлювальний характер. Наприклад, алкотестери потрібні, щоб після свята можна спокійно сісти за кермо і при цьому не отримати позбавлення прав на півтора-два роки. Адже, якщо в крові водія виявиться більше 16 мг алкоголю, то його позбавлять водійських прав.

Нагадаємо для водіїв, що проміле і мг/л - це абсолютно різні речі і не одне і те ж. В проміле вимірюється вміст алкоголю в крові, а в мг/л - вміст пари алкоголю в повітрі, що видихається.

Який алкотестер краще купити?

Для початку потрібно визначити з ціною. Відразу відкинемо прилади найнижчою вартістю - це справжнісінькі «іграшки», які не дають нормальних показників і похибка у них просто жахлива. Наприклад, для водія «під шафе», вони можуть показати нульовий вміст алкоголю, хоча медобстеження виявить явно протилежне.

Покази алкотестера

Не варто довіряти дешевим приладам для визначення парів алкоголю. Найчастіше їх показники залежать від стану батарейок. Бувало, що при зміні батарейок в даних приладах, він міняв свої свідчення на протилежні, буквально за кілька хвилин. Тому ніякої довіри до них немає, тільки викинуті гроші на вітер.

Серед параметрів алкотестерів слід зазначити тип живлення: від вбудованого акумулятора або від батарейок. Деякі екзотичні прилади навіть пропонують живлення від порту USB. Також звертаємо увагу на час початкового запуску приладу. Якщо одні запускаються за 20 секунд, то у інших час запуску може залишати близько 3 хвилин, що дуже довго. Також, алкотестери не відразу видають свідчення, а через певний час, яке може становити від 2 до 30 секунд.

За точністю вимірювань, майже всі алкотестери для самостійної перевірки алкоголю мають якусь похибку. Причому, більшість приладів свідчення алкоголю завищують, що не дасть вам сісти за кермо, а це добре.

Відзначимо, що алкотестери безпомилково справляються з нульовими показниками, і якщо ви «чисті» - то прилад це безпомилково визначить. Можуть виникнути проблеми тільки з визначенням кількості парів алкоголю, коли сідати за кермо автомобіля вже небезпечно. І щоб алкотестер не брехав - вибирайте нормальні прилади, а не «іграшки для водіїв».