Чи потрібно прогрівати двигун взимку?

Автолюбителі з приходом холодів задаються питанням: "чи варто прогрівати машину взимку"? І коли прогрівати - в русі або на місці? Розберемося з проблемою прогріву мотора взимку і дамо поради скільки часу займає прогрів.

За і проти прогріву машини взимку

Прихильники прогріву двигуна стверджують, що холодний мотор більше схильний до механічного зносу. При випробуванні непрогрітого двигуна помітного зносу не було помічено. Це пояснюється, що холодний двигун в русі, тобто під навантаженням, швидше прогрівається і виходить на оптимальний режим роботи.

Витрата палива автомобіля при русі?

Чому автолюбителі продовжують прогрівати двигун взимку? Це звичка і досвід давно минулих років. У минулому, для зменшення зносу прогрівали холодний двигун. З ростом технологій, необхідність в тривалому прогріванні двигуна відпала через непотрібність. Сучасні мотори швидше прогрівається, ніж карбюраторні, тривалий прогрів двигуна - надлишок минулого.

Відзначимо, що при прогріванні на місці страждають свічки запалювання. У момент прогріву паливно-повытряна суміш перезбагачувана, тобто в ній з'являється велика кількість бензину. Це призводить до швидкої заміни свічок.

Як їде автомобіль на холодному двигуні?

Залишається питання: як їде автомобіль на холодному двигуні? Сучасні машини обладнані системою впорскування, яка самостійно змінює параметри мотора, в залежності від параметрів на даний момент. Тобто чорнову роботу по прогріванню двигуна зробить за вас електроніка.

Єдине правило, яке треба дотримуватися при їзді на холодному моторі - НЕ розкручувати мотор до граничних оборотів і намагатися не давати йому максимальних навантажень. Це необхідно для прогріву технологічних рідин: автомастила, мастильних компонентів і палива.

Скільки часу потрібно потрібно прогрівати двигун?

Сучасні автомобілі не варто довго прогрівати, досить трьох-п'яти хвилин для прогріву, щоб спокійно їхати і не хвилюватися за підвищений знос двигуна. Двигун під час їзди прогрівається швидше, ніж працюючи на холостому ходу. Давайте розберемося, скільки часу потрібно прогрівати двигун при певній температурі повітря.

Від +5о до 0о досить 1-2 хвилини для прогріву двигуна. При цій температурі скла автомобіля ще не встигають покритися льодом, так що тривалий прогрів не потрібен.

При температурі від 0о до мінус 10о - час прогріву двигуна становить приблизно 2 хвилини. За цей час двигун вийде на робочу температуру, прогріються всі технічні рідини для подальшого руху. У свою чергу, для прогріву салону автомобіля буде потрібно не менше 5 хвилин.

При температурі від -10о до мінус 20о - час прогріву становить від 3 до 5 хвилин. При такій температурі можливе замерзання стекол автомобіля і поки вони не відігріються - подальша поїздка небезпечна. Кращий варіант, це прогріти двигун 2-3 хвилини, а після включити піч і почекати ще пару-трійку хвилин, поки не розморозяться скла автомобіля.

При температурі мінус 20о і нижче - прогрів двигуна повинен становити не менше 5 хвилин. Достатній час прогріву залежить від технічного стану вашого авто і чим сучаснішою машина і чим краще працює грубка, тим менше час прогріву. Для прогрівання технічних рідин досить не більше 5 хвилин, для прогріву салону - не менше 10 хвилин.

Що робити, якщо не бажаєте довго чекати, коли прогріється двигун? У такому випадку допомагає сигналізація з автозапуском (або система Вебасто). Не виходячи з дому запускають двигун з брелока, і в той час як одягаєтеся і виходите з дому, автомобіль буде прогрітий.

З досвіду скажу: 90 градусів це скоріше оптимальна температура для роботи двигуна у всіх режимах експлуатації, а ось його робоча температура коливається з позначки в 50 градусів, так що 3-5 хвилин прогріву зайвими не будуть. Причому 5 хвилин - максимальний час. Мається на увазі прогрів самої машини, а не салону. Прогрів по півгодини до 80 градусів - пережиток минулого. Якщо залито нормальне масло і інші технічні рідини, то все буде працювати як треба, тому що розраховані на експлуатацію в морози.

Більш тривалий прогрів двигуна взимку необхідний поки не стане хороший огляд, якщо на стеклах з'явився лід. Але іноді чекати поки розтане лід і прогріється салон - час втрачати. Легше купити спеціальну щітку і очищати скло від льоду.