Потіють вікна в автомобілі - що робити?

Однією з проблем, з якою автолюбителі часто стикаються, є запотівання скла. У чому полягають причини запотівання скла в автомобілі і що робити для відновлення видимості?

Підвищена вологість повітря

При тривалій стоянці автомобіля вологість повітря в салоні зрівнюються з такими на вулиці. Людина, сідаючи в автомобіль, наповнює салон вологим повітрям від свого дихання. Крапельки води, осідаючи на холодному склі, створюють тонку плівку, що обмежує огляд.

Потіють вікна в автомобілі - що робити?

Проблема запотівання скла посилюється під час дощу. При цьому скла часто потіють так, що експлуатувати автомобіль стає неможливо через повну відсутність видимості.

Проблема вирішується без застосування технічних засобів. Для відновлення видимості слід включити обдування автомобільного обігрівача на скла. Видимість відновиться через хвилину.

Для машин, обладнаних кондиціонером, найкраще включати саме його. Досить буде хвилини для усунення запотівання, він справляє краще «грубки». При цьому потрібно перевести перемикати обдування в положення «тільки на лобове скло».

Взимку запотівання скла машини відбувається при пуску двигуна, коли температура в салоні і на вулиці різна. Слід включити обдування на лобове скло, а в міру прогріву салону перемкнути на інші положення.

Якщо причина запотівання полягає тільки в підвищеній вологості повітря, можливе використання спеціальних складів для запобігання запотівання скла автомобіля. Виготовлені у формі спрею, вони легко наносяться і забезпечують тривалий ефект. Вартість подібних складів: від 200 рублів.

Вологі килимки під ногами

Незважаючи на те, що вологі килимки є причиною підвищеної вологості повітря (що можна було віднести до першого пункту), подібні ситуації слід розглянути окремо.

По-перше, потрібно знайти причину попадання вологи на килимки - можливо в салон потрапляє вода через зношених ущільнювачів дверей або протікає ущільнювача лобового скла. Якщо це так - то слід їх замінити.

Інша причина - протік радіатор "пічки", який на більшості авто розташований під панеллю приладів. При цьому скла не потіють в загальноприйнятому розумінні цього слова, а покриваються жирної плівкою, що складається з крапельок рідини, що охолоджує. Видалити таку плівку можна тільки засобом для очищення стекол. Протирання сухою ганчіркою погіршує ситуацію.

Як правило, помітивши злегка запітніле скло, водій направляє на нього потік теплого повітря. При протіканні охолоджуючої рідини подібні дії призводять до швидкого посилення запотівання. Це є одним з діагностичних ознак несправності. Крім цього, у випадку витікання радіатора під килимком в ногах у водія нерідко вдається виявити патьоки антифризу.

Ремонт полягає в заміні радіатора, перевірці герметичності з'єднань патрубків.

По-друге, слід хоча б раз на півроку повністю провітрювати салон автомобіля. Для цього необхідно відкрити всі двері, багажник і залишити машину сушитися при теплій температурі повітря на добу. Так можете просушити весь салон і прибрати зайву вологу.

Салонний фільтр

Причиною запотівання скла часто стає засмічений салонний фільтр. За літо в нього потрапляє чимало дорожнього пилу, листя, що порушує провідність повітря крізь нього. При перших осінніх дощах такий фільтр отсиревает і повністю перестає виконувати свою функцію. В салон починає подаватися вологий і погано очищене повітря.

Для вирішення проблеми салонний фільтр слід замінити. Рекомендуємо замість звичайного поставити вугільний фільтр, який краще справляється з очищенням повітря в салоні машини.